Geusselt Sport steunt MVV United initiatief "de bal is van iedereen" :: Geusselt Sport

Geusselt Sport steunt MVV United initiatief "de bal is van iedereen"

  • Home
  • Nieuws
  • Geusselt Sport steunt MVV United initiatief "de bal is van iedereen"

  27 sep. 2012   admin


Met het ondertekenen van een charter door Maastricht United – 16 amateurclubs die met MVV een samenwerkingsverband hebben, de Supporters Club MVV, de kersverse eerste periodekampioen van de Jupiler League zelf, COC Limburg en de Gemeente Maastricht gaat de Maastrichtse regionale voetbalwereld de aanval inzetten tegen de nog steeds als norm geldende ongeschreven regel in de voetbalwereld dat homo’s niks te zoeken hebben in een voetbalstadion of op het voetbalveld.  Een uniek besluit door zowel de profclub als de amateurvoetbalverenigingen.  Sportwethouder Gerdo van Grootheest sprak niet alleen zijn dank uit aan alle deelnemers.  Hij stak donderdagavond in de Businessruimte van MVV Maastricht zijn bewondering voor de actie van de sportclubs niet onder stoelen of banken.  Ook de KNVB is in zijn nopjes met de voortvarendheid hoe in Maastricht onder het motto de Bal is van Iedereen homofobie bestreden gaat worden. 

Het Maastrichtse plan De Bal is van Iedereen past meer dan goed in het landelijke KNVB project Voetbal voor Iedereen, een actieplan homoacceptatie in de voetbalwereld te creëren.  Iedereen realiseert zich heel erg goed dat dit niet van vandaag op morgen zal lukken.  Homohaat en homofobie zit diepgeworteld in de sport in het algemeen en misschien wel in de voetbalwereld in het bijzonder.  In het uiten van kwetsende spreekkoren op voetbalvelden staat het thema homofiel steevast in de top drie.  Het waarom laat zich makkelijk raden. Homofilie staat voor veel supporters gelijk aan ‘niet mannelijk’, wat dat ook moge zijn.  Het probleem ligt evenwel niet alleen in grote voetbalstadions.  Ook in de amateurvoetbalwereld valt nog een wereld te winnen.

Zowel de landelijke actie – met een elftal aandachtspunten gaat de KNVB de Nederlandse voetbalwereld op weg helpen homoacceptatie tot een succes te maken – als het charter dat donderdag in Maastricht is ondertekend  gaat serieus werk maken van het probleem dat al sinds jaar en dag bestaat.

De Bal is van Iedereen mag het zoveelste bewijs worden genoemd dat MVV Maastricht, met in het kielzog de amateurvoetbalclubs in de regio,  dat de eerstedivisionist niet alleen sportief enorm aan de weg timmert, maar net zozeer sociaal-maatschappelijk.  Dit tot groot genoegen van Jack Kraft, COC projectleider van de Bal is Rond en COC voorzitter Henrik Fokke.  Jack Kraft: “Laat me daar helder over zijn.  Toen wij met MVV over dit onderwerp aan tafel gingen zitten hadden we nooit gedacht dat de voetbalclub zo intensief met ons in zee wilde gaan.  En nog mooier is natuurlijk dat we niet alleen samen gaan werken met MVV maar met maar liefst zestien amateurclubs en de Supportersclub MVV.  Hiermee krijgen we een enorm speelveld waar we door middel van voorlichting en andere vormen die bijdragen leveren aan acceptatie de voetbalwereld een stuk op weg kunnen helpen om de homofobie terug te dringen in de sportwereld.”

Voor MVV bestuurslid Maurice Olivers en voorzitter Paul Rinkens was het gelijk zo klaar als een klontje.  “Natuurlijk gaan we met het COC Limburg in zee”, zegt de voorzitter toen hij voor het eerst in gesprek kwam met de belangenorganisatie voor homo’s, lesbiennes en biseksuelen.  Maurice Olivers door Jack Kraft en Gerdo van Grootheest geroemd om zijn voortvarendheid het thema te ontwikkelen en rijp te maken bij de amateurclubs: “Ja MVV Maastricht moet dit doen!  Wel zeiden we gelijk. Dan doen we het wel heel erg goed en betrekken we Maastricht United er bij.  Dan creëer je een dusdanig draagvlak dat je daadwerkelijk naar de toekomst toe slagen kunt maken.”

Grote vraag blijft natuurlijk waar is die toekomst gepositioneerd dat homofobie bij supporters en voetballers niet of nauwelijks meer bestaat.  Zowel de vertegenwoordigers van COC, amateurclubs als de MVV bestuurders weten dat dit niet morgen en ook niet overmorgen het geval zal zijn.  Hoe gaan de fanatieke supporters van MVV straks om als hun favoriete club door de aanhang van de tegenstander tot homoclubje wordt gebombardeerd.  Theo Claessens, supporterscoördinator van de SC MVV Maastricht,  vindt dat absoluut geen probleem om daarmee geconfronteerd mee te worden.  “Een echte nicht komt uit Maastricht”.